15.3 C
Alcoi
Dimarts, 16 abril 2024

Alcoi apuja el teló per a la XXXI Mostra de Teatre



Mostra Teatre Alcoi 2022

La música, el circ, la dansa i el teatre ompliran els auditoris, sales i places d’Alcoi del 21 al 27 de maig.

Alcoi celebra la XXXI Mostra de Teatre a partir del 21 de maig, una Mostra referent a tot l’estat amb espectacles per a tots els gustos.  32 funcions de teatre de 29 companyies diferents es realitzaran en diferents indrets d’ Alcoi, com són el Teatre Principal, el Teatre Calderón, La Glorieta, La Plaça Ramón i Cajal…

També gaudirem de l’exposició “30 anys fent el moniato”. Un recorregut pels més de trenta anys de trajectòria de la companyia Pot de Plom, amb l’actor i humorista Xavi Castillo al capdavant. L’exposició estarà situada al pub l’Escenari d’Alcoi i a la sala de la Fundació Mútua Levante (del 5 al 28 de maig).

Programació XXXI Mostra de Teatre d’Alcoi 2022

Programa Mostra Teatre Alcoi 2022

21 de maig

 DESCONCERTO d’Orthemis Orquestra Musical/Humor al Teatre Calderón 20.00 h 75′ (Pre-Mostra)

22 de maig

ORGANIK d’Ameztu AntzerkiaTeatre aire lliure – Glorieta 12.00 h 60′ (Pre-Mostra)

23 de maig

Ameztu Antzerkia ORGANIK – Teatre aire lliure – Glorieta 17.30 60′

ACTE D’OBERTURA Lliurament Premis Mostra 2021 – Teatre Principal 18.30 h 20′

a continuació,  MIGRARE Dansa de la Cia. Maduixa –  40′

FAIRFLY de La Calòrica al Teatre Sala Àgora 20.00 h 75′ La Calòrica

LA LLUVIA AMARILLA de Corral de García al Teatre Calderón 21.30 h  75′

YONQUIS DEL DINERO de Pot de Plom al Saló CADA 23.30 90′

24 de maig

TARZÁN de Mar-Mar Teatre al Teatre Salesians 10.00h 55′

UN SEGLE D’ABISMES  de Russafa Escènica/Bramant Teatre a l’Edifici CADA 11.00 a 12.10 50′

VESÀNIA del Teatro del Contrahecho al Teatre Principal 17.30 75

GLUBS de Nacho Vilar/Producciones & Yllana Carrer al Passeig Cervantes 19.00h 60′  – Itinerant

AMBULANT de La Fam Produccion al  Teatre Calderón 20.00 h 70′ s

UNA VEZ, UNA CASA de Wichita Co  Teatre a la Sala Àgora 22.00h  80′

25 de maig

LA CHEF PIPA de Coma 14 Arts Escèniques  al Teatre Salesians 10.00h 50′

HANLE  de Leamok al  Centre Cultural 11.30 h 60′

TURISTAS de Meridional Producciones al Teatre Principal 17.30 80′

KUJIRA del Centre de Titelles de Lleida a la Plaça Ramon i Cajal 17.30 h 25′   Carrer – Itinerant

KUJIRA del Centre de Titelles de Lleida a la Plaça Ramon i Cajal 18.45 h 25′   Carrer – Itinerant

NIMBES de Fil d’Arena a la Sala Àgora 19.15 60′

CIGARRERAS de Contraproducions/Teatre Romea al Teatre Calderón 21.00 105′

MESTRE TÀRREGA de Raül Torrent al Saló CADA 23.00 70′

26 de maig

BUH! de Teatre de l’Abast/La Fam Prod. al Teatre Salesians 10.00 h 65′

CORDÈLIA de La Fornal d’Espectacles  al Centre Cultural 11.15 60′

BAKTANA de Lazuz al Pati CADA 17.30 h 30′  Circ aire lliure

BAKTANA de Lazuz al Pati CADA 19 h 30′  Circ aire lliure

#SUEÑA de Mireia Miracle Company a la Sala Àgora 19.00 h 45′

ELS VILLALONGA de L’Horta Teatre al Teatre Principal 20.00 h 80′

ECLIPSI TOTAL de Pont Flotant  al Teatre Calderón 22.00 h 80′

27 de maig

CU-CU de Bambalina Teatre Practicable  al Centre Cultural 10.00 h 50′

REDOXIDABLES  de Circonciencia al Teatre Salesians 11.00 h 55′ ( Circ/divulgatiu )

VINCENT de L’Últim Toc Teatre al Teatre Principal 12.00 h 75′

LA MIRADA DE EROS  de Teatro Tribueñe Teatre al Teatre Calderón 20.00 h 80′

 

Podeu consultar la programació completa de la Mostra al següent enllaç.

FER UN COMENTARI

Fes el comentari!
Introdueix el teu nom

two × 2 =

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.