19.3 C
Alcoi
Dijous, 23 maig 2024

La 36a Mostra Internacional de Titelles recorrerà 19 pobles de la Vall d’Albaida



36 Mostra Titelles Albaida 2021

Del 14 al 17 d’octubre es realitzaran diversos espectacles arreu de la comarca.

La trenta-sisena Mostra Internacional de Titelles de la Vall d’Albaida enceta hui la programació als pobles de Montaverner, Aielo de Malferit, Ontinyent i Otos. Una edició marcada encara per la pandèmia, però que comptarà amb companyies capdavanteres valencianes i d’àmbit estatal.

La Mostra comptarà amb huit companyies valencianes, entre les quals es troba el Premi Max 2020 “Sabates Noves” de L’Home Dibuixat, “Rob” del Teatre de l’Abast amb Ramón Ródenas, premiat en 2020 per l’AAPV com a Millor Interpretació Masculina de Teatre i, a més, l’estrena d’un nou espectacle d’  “El ball de Sant Vito“, companyia de teatre de la ribera del Xúquer.

Altres set companyies de la resta de l’estat espanyol completen la programació. La companyia Teloncillo Teatro de Valladolid, que compta amb el Premi Nacional d’Arts Escèniques per a la infantesa i la joventut, representarà “La Granja”, un espectacle que va ser finalista dels XXII Premis Max 2019. El públic també podrà gaudir de l’espectacle “Chorpatélicos” de la companyia aragonesa Los Titiriteros de Binéfar.

Consulta la programació de la 36 mostra de la Vall d’Albaida (pdf).

Programació de la 36 MOSTRA DE TITELLES DE LA VALL D’ALBAIDA

Dijous 14 d’octubreDivendres 15 d’ocubreDissabte 16 d’octubreDiumenge 17 d’octubre
AGULLENT19.00 h

AUDITORI JOSEP Mª BRU

Teatre de l’Abast

“Lluna, dos i tres!”

Tots els públics

AIELO DE MALFERIT11.00 h

AUDITORI MUNICIPAL

Teloncillo Teatro

“La Granja”

Alumnat 2n Cicle Infantil

 

15.45 h

AUDITORI MUNICIPAL

Teatro Los Claveles

“Caperucita Roja”

Alumnat 1r Cicle Primària

11.00 h

AUDITORI MUNICIPAL

Títeres Sol y Tierra

“Fuenteovejuna”

Alumnat 2n i 3r Cicle Primària

 

11.00 h

ESCOLETA MUNICIPAL

Galitoon

“Babiliglub”

0 – 3 anys

18.00 h

AUDITORI MUNICIPAL

JM Gestió Teatral

“Amic Frankie”

Tots els públics

ALBAIDA17.30 h

JARDÍ DEL PALAU MARQUESAL

Teloncillo Teatro

“La Granja”

Tots els públics

ALFARRASÍ18.30 h

CASA DE CULTURA

Títeres Sol y Tierra

“Fuenteovejuna”

Tots els públics

ATZENETA D’ALBAIDA18.30 h

CENTRE SOCIOCULTURAL

Teatre de l’Home Dibuixat

“Sabates noves”

Públic familiar

BENIGÀNIM18.30 h

AV. DE L’ORTISA

Scura Splats

“Anorak”

Tots els públics

 

20.30 h

AUDITORI MUNICIPAL PACO SALVADOR

Teatre de l’Abast

“Rob”

Públic familiar (majors de 10 anys)

12.30 h

AUDITORI MUNICIPAL PACO SALVADOR

Títeres Sol y Tierra

“Fuenteovejuna”

Públic familiar

BENISSODA12.30 h

CAMP DE FUTBOL

El Ball de Sant Vito“Gori-gori”

Tots els públics

BOCAIRENT18.00 h

TEATRE AVENIDA

La Trócola Circ

“Emportats”

Tots els públics

Preu: 1 i 2€

CASTELLÓ DE RUGAT19.00 h

AUDITORI MUNICIPAL

Teatro Arbolé

“Leocadia y los ratones”

Tots els públics

FONTANARS DELS ALFORINS19.00 h

CASA DE CULTURA

Teatro Arbolé

“Leocadia y los ratones”

Tots els públics

MONTAVERNER9.30 h

ESCOLETA MUNICIPAL

Galitoon

“Babiliglub”

0 – 3 anys

9.30 h

CEIP DR. ESPLUGUES

Teloncillo Teatro

“La Granja”

0 – 3 anys

 

12.00 h

AUDITORI LUÍS PEIRÓ

Titiriteros de Binéfar

“Chorpatélicos”

Primària

MONTITXELVO17.00 h

AUDITORI JOAN CLIMENT

Teatro Los Claveles

“Caperucita Roja”

Tots els públics

L’OLLERIA10.00 h

ESCOLETA MUNICIPAL

L’Horta Teatre

“Bola”

0 – 3 Anys

 

18.30 h

BIBLIOTECA PÚBLICA MUNICIPAL

Teatro Los Claveles

“Caperucita Roja”

Públic familiar

18.00 h

TEATRE CERVANTES

Galitoon

“Güela-Güela”

Públic familiar

Preu: 1 i 3€

ONTINYENT11.00 h

TEATRE ECHEGARAY

Xip Xap

“Hamelí”

Primària

Preu: 4€

20.00 h

TEATRE ECHEGARAY

Bambalina Teatre Practicable

“Èdip”

Públic adult

Preu: 8 i 10€

OTOS15.00 h

PATI DE L’ESCOLA

Teloncillo Teatro

“La Granja”

Infantil i Primària

EL PALOMAR18.00 h

CENTRE CULTURAL

Teatre de l’Home Dibuixat

“Sabates noves”

Públic familiar

20.00 h

CENTRE CULTURAL

Teatre de l’Abast

“Rob”

Públic familiar (majors de 10 anys)

LA POBLA DEL DUC12.30 h

SALA MULTIUSOS DEL CENTRE SOCIAL

Teatre de l’Home Dibuixat

“Sabates noves”

Públic familiar

QUATRETONDA18.00 h

SALÓ D’ACTES I AUDICIONS DEL CENTRE SOCIAL

Teatro Los Claveles

“Caperucita Roja”

Públic familiar

SALEM15.00 h

AUDITORI MUNICIPAL

El Ball de Sant Vito

“Gori-gori”

Infantil i Primària

FER UN COMENTARI

Fes el comentari!
Introdueix el teu nom

14 − five =

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.